AKCE 2014

TŘÍKRÁLOVÁ KOLEDA 2014
Ve dnech 4. – 6. 1. 2014 proběhla již tradiční tříkrálová koleda, která měla za cíl záchranu varhan v Bochovském kostele. Tímto by jsme chtěli poděkovat všem co přispěli na tuto sbírku.

VALNÁ HROMADA 2014
Dne 25.1.2014 proběla výroční valná hromada SDH Bochov. Jako vždy se projednával předešlý rok, co jsme odsoutěžily, kam vyjela naše výjezdová jednotka, dění okolo nás a podobný věcičky. Mimo jiné se zde sešli zástupci okolních vesniček (Žlutice, Verušičky a Chýše).
Foto: a14x2-valna_hromada (rajce.net)

THT Polička
Dne 3.6.2014 se byli zástupci hasičů z Bochova podívat do firmy THT Polička, která vyhrála výběrové řízení na stavbu nového hasičského auta pro SDH Bochov. Při této příležitosti s nimi jel i zástupce dobrovolných hasičů z Verušiček.
Foto: a14x03-policka (rajce.net)

Jílovice
Dne 5.7.2014 byli zástupci hasičů z Bochova pozváni na oslavu 120 let od založení SDH Jílovice, dále aby se zúčastnili slavnostního průvodu a svěcení nové techniky a zrekonstruované hasičárny. Těmto skvělým hasičům z Jihočeského kraje, vzdálených ku třem stovkám kilometrů byla prodána jedna ze dvou našich tater 148. Tatra dojela v pořádku, po cestě bez problému a nyní slouží jiným, avšak pořád ku prospěchu :-)
Foto: a14x04-jilovice (rajce.net)

145 let založení SDH Chyše
Dne 12.7.2014 se SDH Bochov zúčastnilo oslav 145. let od založení SDH Chyše. Kromě slavnostního průvodu bylo k vidění mnoho dalšího. Pro porovnaní dob SDH Chyše prezentovala dva útoky – jeden klasický dnešní na požární stříkačku PS 12 a druhý útok na starší stříkačku PS 8. Dále byla k vidění moderní i starší technika jak z kraje, tak i z Německa. V programu na závěr provedli hasiči ze Žlutic ukázku vyproštění osoby z havarovaného automobilu a ukázku hašení hořícího automobilu. K vidění byla i vysokozdvižná plošina HZS Karlovy Vary.
Foto: a14x05-chyse_145 (rajce.net)

140 let založení SDH Verušičky
Dne 19.7.2014 se SDH Bochov zúčastnilo soutěže a následných oslav 140 let od založení SDH Verušičky. V tento den po ranní soutěži v požárním útoku následovalo slavnostní předávání praporu a ku překvapení všech i nového auta. Pro předání auta byl starostou obce proveden malý vtípek. Výjezdová jednotka byla odvolána na zásah a na hasičárně v Lukách vrácena zpět, mezitím na hřiště přijelo nové auto o kterém věděl ze sboru právě pouze starosta. Pro všechny přítomné to bylo velké překvapení, i pro jednotku s velitelem co se vrátili na zábavu a viděli na hřišti stát jejich nové auto :)